593 چاپخانه متقاضی دریافت تسهیلات کرونایی

چندی پیش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معرفی سامانه کارا خواستار ثبت نام مشاغل آسیب دیده حوزه چاپ و نشر شد.

افسر موم‌ وندی با اعلام ثبت 3475 تقاضا از سوی فعالان حوزه چاپ، نشر، کتاب و کتابفروشی در سامانه کارا، از صدر‌نشینی استان تهران با ۷۱۷ رکورد تقاضا خبر داد.

افسر موم‌وندی نماینده معاون توسعه‌ و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو ایبنا درباره آمار مشاغل حوزه نشر، ثبت‌شده در «سامانه کارا» بیان کرد: از مجموع 33 هزار و 924 رکورد ثبت‌شده، 3475 رکورد برابر با 10 در‌صد با عنوان کسب‌ و کارهای حوزه چاپ، نشر، کتاب و کتابفروشی هستند.

وی با اشاره به جزئیات آمار‌ کسب‌و‌کار‌های حوزه چاپ و نشر افزود: 593 چاپخانه و واحدهای وابسته، 1138 واحد انتشاراتی و 410 کتاب‌فروشی، برای دریافت تسهیلات کرونایی در سامانه کارا به ثبت اطلاعات خود اقدام کرده‌اند.

موم‌وندی با اشاره به ثبت‌ تقاضای فعالان حوزه نشر استان تهران در سامانه کارا ادامه داد: استان تهران با ۷۱۷ رکورد ثبت تقاضای دریافت تسهیلات کرونایی ویژه مشاغل حوزه نشر در صدر استان‌های کشور قرار دارد. در استان تهران این آمار شامل ۵۸۵ بنگاه انتشاراتی، ۹۱ کتابفروشی، ۳۶ چاپخانه، ۳ ناشر ـ کتابفروش، ۱ فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و کتاب و ۱ کافه کتاب است.

به گفته وی، استان خراسان جنوبی با ۲ ثبت‌نام، شامل ۱ بنگاه نشر و ۱ بنگاه چاپ، کمترین میزان ثبت تقاضا را داشته‌است.

نماینده معاون توسعه‌ و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ثبت تقاضای دریافت تسهیلات در سامانه کارا همچنان ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این سامانه به ثبت تقاضا اقدام کنند.

همچنین روز سه شنبه 6 خرداد معاونت سینمایی این وزارتخانه اعلام کرد که به همه فیلم هایی که قرار بود در نوروز اکران شوند مبلغ 200میلیون تومان کمک خواهد کرد. پیشتر نیز این معاونت به 1700 عضو خانه سینما مبلغ یک میلیون تومان کمک بلاعوض نموده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.