روزانه ۳ میلیون تن کاغذ در کشور تولید می شود

حسین زاده گفت: بالغ بر ۱۷۰ واحد فعال در حوزه کاغذ وجود دارد که روزانه ۳ میلیون تن کاغذ در کشور تولید می شود.
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران اعلام کرد؛ سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فراورد های سلولزی و ماشین آلات وابسته در حالی برگزار می شود که نیاز کشور با تکیه بر ظرفیت ها و پتانسیل داخلی با رشد مناسب تولیدات تامین می شود و با کمبود منابع ارزی مانع واردات می گردد البته باید موانع و مشکلات نیز برطرف شود.

حسین زاده با اشاره به اینکه نیاز کشور به کاغذ روز نامه در حدود ۶۵ هزار تن است اظهار کرد: برای تامین این میزان، کارخانه تولید چوب و کاغذ مازندران به عنوان تنها تولید کننده کاغذ روزنامه در ایران فعال است در حالیکه در گذشته عمده نیاز کشور از طریق واردات تامین می شده است.

ریئس هیات مدیره شرکت نمایشگاه های بین المللی ادامه داد؛ در بخش تولید کاغذ بسته بندی واحد های بالغ بر ۱۷۰ واحد فعال هستند که خوشبختانه با تجهیزات، ماشین آلات و تکنولوژی روز نیاز داخل را تامین می نمایند و بر اساس آمار ها نیاز کشور با ظرفیت تولید روزانه ۳ میلیون تن را بر طرف می کند.

او با اعلام اینکه سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا ۲۴ الی ۲۶ تیر سال جاری در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی ایران بر پا می شود افزود؛ رعایت جدی و همه جانبه تمام موارد پروتکل های بهداشتی ضروری است و شرایط برای بازدید متخصصان، فناوران و هیات های تجاری اقتصادی مهیا ست و از طریق شبکه های مجازی و تلویزیونی نیز پخش می شود.

حسین زاده در پایان کرد؛ اولویت اول و اصلی وزارت صمت کمک به صنایع کشور است، ولی با کمبود منابع ارزی، با عزم ملی و تلاش صنعت گران ایرانی، دانش و اطلاعات کافی، تسهیل در توسعه تجارت داخلی و خارجی عبور از شرایط دشوار شیوع ویروس کرونا، کاهش اثرات تحریم ها شاهد رشد مناسب و پیشرفت روز افرون اقتصادی و صنعتی خواهیم بود و این وضعیت پایدار نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *