تعبیر رؤیای صادرات کاتالیست‌های ایرانی در کشورهای دیگر

مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان معتقد است زمانی، استفاده از کاتالیست ایرانی در کشور و خارج از مرزها رؤیا بود، اما اکنون به همت جوانان و اعتماد به آنها کاتالیست‌های ایرانی در خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، مهندس امیر هومن کریمی وثیق، مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش بنیان تولیدکننده کاتالیست در چهارمین همایش “بومی‌سازی کاتالیست در فرایند احیای مستقیم آهن” که از صبح امروز پنج‌شنبه، ۲۹ دی با حضور فعالان صنایع فولاد و کاتالیست در جزیره کیش آغاز به کار کرد، صنعت فولاد را یکی از صنایع پیشرو در عرصه اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: زمانی که بحث تحریم‌ها مطرح شد، شاید بسیاری فکر نمی‌کردند که زمانی در بخش‌هایی مانند کاتالیست نیز در دسترسی‌ها دچار مشکل شویم، اما در سال‌های اخیر به سمتی پیش رفتیم که در این عرصه صاحب تولیدات داخلی شده و این صنعت را به‌نوعی بومی‌سازی کردیم.

کریمی وثیق خاطر نشان کرد: زمانی، استفاده از کالای ایرانی در این حوزه برای ما و بسیاری در مرزهای خارج از کشور یک رؤیا بود، اما اکنون کاتالیست‌های ایرانی در خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای عملکرد حتی بهتر از نمونه‌های خارجی هستند. این اتفاق با تلاش جوانان کشور و اعتماد مدیران به این جوانان محقق شده است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، تنها راه ماندن در این فضا را ترویج امید دانست و معتقد است ملتی که امید نداشته باشد، شرایط خوبی نخواهد داشت.

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با تاکید بر اینکه در فضای فعلی بسیاری از ما گرفتار مشکلاتی مانند قطع گاز یا بی‌برقی هستیم، اظهار کرد: نباید این شرایط ما را ناامید کند و باید گذشته و مشکلات را به یاد داشته باشیم.

کریمی وثیق با اشاره به برگزاری چندین دوره همایش مرتبط با صنعت کاتالیست از سوی این شرکت، یادآور شد: در همایش امسال از چند کاتالیست جدید نیز رونمایی خواهد شد که البته این کاتالیست‌ها در گذشته در فولاد خوزستان به‌طور آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته‌ و کارکرد آنها بررسی شده است.

به گزارش ایسنا، چهارمین همایش “بومی‌سازی کاتالیست در فرایند احیای مستقیم آهن” از امروز پنج‌شنبه ۲۹ دی آغاز شده و تا اول بهمن ادامه دارد.