خودکفایی ایران در تولید کاغذ تا یک سال و نیم آینده

به گزارش رکنا، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه بازدید از پروژه‌های سینمایی سازمان سینمایی حوزه هنری از راه‌اندازی شورای عالی سینما با حضور رئیس جمهور خبر داد.

اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: با حضور رئیس جمهور در حال راه‌اندازی شورای عالی سینما هستیم. در تولیدات سینمایی هیئت امنای جدیدی برای بنیاد فارابی انتخاب شد که این هیئت با تحلیل و انتخاب دقیقی صورت گرفته به نوعی که بتواند بخش‌های محتوایی و ریل‌گذاری‌ها و پشتیبانی‌های مالی و اقتصادی را تأمین کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره موضوع تأمین کاغذ مورد نیاز کشور یادآور شد: ما همه زیرساخت‌های لازم را در اختیار داریم و تا یک سال و نیم آینده تقریباً در صنعت تولید کاغذ به خودکفایی لازم خواهیم رسید. هفته گذشته جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور داشتیم و امیدواریم زمانبندی دقیق با برنامه روشن تدوین کنیم تا به 80 درصد تولید مورد نیاز در حوزه نشر و کتاب برسیم.

وی افزود: برای مثال در طول یک سال، حدود 300 هزار تن نیاز به تولید کاغذ داریم و این رقم در حال حاضر رقم پایینی است؛ ولی زیرساخت‌های آن فراهم است. کارخانه‌های کاغذ در مازندران، استان فارس و خوزستان داریم که اگر آنها را هم فعال و از طرفی مدیریت واردات و حمایت‌های لازم و تسهیلات را داشته باشیم، می‌توانیم امیدوار باشیم.