تامین یک سوم نیاز کاغذ تحریر کشور در کارخانه مازندران

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران با تاکید بر اینکه اجازه خروج کاغذ تحریر از چرخه دولتی را به دلالان نخواهد داد،‌ گفت: این آمادگی را داریم که برای سال آینده یک سوم نیاز کشور به کاغذ تحریر را تامین کنیم.

امید نیک نژاد مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌گفت:‌ با وجود همه فشارهای موجود، برنامه تولید کاغذ تحریر نه تنها متوقف نخواهد شد بلکه با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت. امسال علی‌رغم قطع برق و گاز تا پایان سال بیش از 40 هزار تن تولید خواهیم داشت.

نیک‌نژاد با تاکید بر این نکته که برای سال آینده این رقم را به 60 هزار تن خواهیم رساند تصریح کرد: در تاریخ چوب و کاغذ مازندران این تولید کاغذ تحریر ns بی‌نظیر خواهد بود.

وی همچنین از آمادگی رفع نیاز 90 درصدی کاغذ تحریر کتب درسی در سال آینده خبر داد و گفت: آمادگی عقد تفاهم نامه 15 هزارتن کاغذتحریر مورد نیاز ناشران با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داریم.

مدیرعامل چوب و کاغذ مازندران نهیب تندی به دلالان کاغذ زد و گفت: تا زمانی که بنده در این مجموعه باشم، اجازه خروج کاغذ تحریر از چرخه دولتی به دلالی و سوق دادن آن را به بازار آزاد و یا تعطیلی تولید این کالای استراتژیک مورد نیاز کشور را نخواهم داد.

وی تصریح کرد: یکسال اخیر با همه مشکلات موجود با چنگ و دندان و خون دل خوردن این دست آورد بزرگ را حفظ کردیم و سال آینده میوه این زحمت همکاران متخصصم برای کشور و مجموعه شیرین خواهد بود.

مدیرعامل چوب و کاغذ مازندران اذعان داشت: اعتقاد قلبی دارم عشق به میهن و سربلندی و اعتلای آن حلال همه مشکلات موجود است و امیدوارم دست‌های پیدا و پنهان مقابله با این امر خطیر از دامان سالم فرهنگ و نشر و اقتصاد کشور قطع گشته و بتوانیم تولید تحریر را بدون دغدغه به حداکثر برسانیم.

بیشتر بخوانید

تولید 34 هزار تن کاغذ چاپ و تحریر مازندران از ابتدای سال

نیک‌نژاد از اهتمام دولت نیز قدردانی کرد و گفت: این گام بلند رسیدن به خودکفائی در کاغذتحریر مرهون دستور شخص رئیس جمهور محترم و جلسات متعدد معاون اول محترم ریاست جمهوری و حمایت کلیدی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است و از همه کسانی که در این مسیر با اعتماد خود این راه را هموار کردند،‌ قدردانی می‌کنم.