کاغذ در صف ارزانی

حمید نیکدل رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا  با اشاره به روند کاهشی قیمت کاغذ در بازار آزاد گفت: با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت کاغذ تحریر در هفته‌های گذشته بخشی از خریداران وارد بازار می‌شوند و بازار روال عادی خود را طی می‌کند‌، خرید و فروش انجام می‌شود و به‌نظر می‌رسد که روند کاهشی قیمت ادامه دارد.

وی ابراز کرد: پیش‌بینی ما این است که با توجه به اختصاص ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی و کاهش جهانی قیمت کاغذ باز هم بندی ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت را تا پایان تابستان تجربه کنیم‌، چرا که هم عرضه افزایش پیدا کرده است و هم محموله‌های جدیدی در راه هستند.

نیکدل در پاسخ به این پرسش که اخیراً کشف برخی از محموله‌های کاغذ احتکارشده این نگرانی را ایجاد کرده است که با اختصاص ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان باز هم پای سلطان‌های کاغذ به بازار باز شود،‌ گفت: حجم محموله‌های کشف‌شده بسیار ناچیز بوده است،‌ همین حالا برخی از چاپخانه‌ها ماهی یک‌هزار و ۲۰۰ بند مصرف کاغذ دارند،‌ بنابراین کشف ۱۰ بند کاغذ موضوعی جدی نیست.

وی با بیان این مطلب که کاغذ تنها کالایی است که قاچاق ندارد،‌ گفت: در گذشته نیز برخی که سابقه فعالیت در بازار کاغذ را نداشتند به‌امید سوءاستفاده وارد این بازار شدند و دلار ۴ هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت کردند و فساد ایجاد شد.

نیکدل در پایان از کاهش قیمت کاغذ A۴ و کاغذ گلاسه و مقوای ایندربورد خبر داد.