کاشت ۶۰ اصله درخت به جای ۲۲ اصله درخت خشک شده در بوستان خیام

به گزارش خبرگزاری برنا، محمد شکاری رییس فضای سبز شهرداری منطقه ۵ درباره خبری که در برخی از رسانه ها در فضای مجازی مبنی بر قطع چند اصله درخت در بوستان خیام نیشابوری در فردوس غرب منتشر شده است، گفت: این بوستان به عنوان یک بوستان جنگلی دارای انبوهی از درختان سوزنی برگ است که در سنوات گذشته کاشته شده اند ولی به خاطر چمن کاری که در زیر درختان انجام شد و  محدودیت های آبی دچار آفت شد. از دو سال پیش هم بسیاری از این درختان خشک شدند.

وی با بیان اینکه لیست این درختان را مدتی قبل در سامانه نهال برای پیشگیری از خطراتی مانند آتش سوزی، سقوط و بیماری ثبت کرده بودیم ولی با قطع و خشکه زنی و جایگزینی آن موافقت نشده بود، افزود: هفته گذشته حکم جایگزینی این درختان که همه آنها رای کمیسیون ماده ۷ را داشتند ابلاغ شد. بنابراین، این درختان را با درختان مقاوم پهن برگ مانند زیتون که به آب کمتری نیاز دارند جایگزین کردیم.

شکاری در پایان با بیان این مطلب که تعداد درختان خشک شده ۲۲ اصله بود اما در جایگزینی ۶۰ اصله درخت به جای آنها کاشته شده است، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از خشک شدن و مرگ سایر درختان نیز از آفت کش و قارچ کش هایی از قبیل متالاکسیل و اکسی کلرو مس برای تاج درختان استفاده شد و آبیاری کامل نیز برای آنها انجام می شود.