سه انبار احتکار کاغذ مطبوعات توسط تعزیرات پلمپ شد

سه انبار احتکار کاغذ مطبوعات توسط تعزیرات پلمپ شدتهران- ایرنا- مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پلمپ سه انبار احتکار کاغذ روزنامه توسط تعزیرات حکومتی خبر داد و از این اقدام آنها قدردانی کرد.

ایمان شمسایی دوشنبه شب در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به جزئیات احتکار کاغذ روزنامه در این سه انبار افزود: در شرایطی که مطبوعات روزهای سختی را می گذرانند، این خبر شاید التیامی بر دردهای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه باشد.

توزیع کاغذهای احتکاری بین مطبوعات کشور

وی ضمن قدردانی از اقدام سریع و بجای سازمان تعزیرات حکومتی، ابراز امیدواری کرد: هرچه زودتر این کاغذها با طی مراحل قانونی در اختیار اهالی رسانه و مطبوعات قرار گیرد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه درباره وضعیت تخصیص کاغذ به رسانه ها و مطبوعات، تاکید کرد: باید تا جای ممکن به تقویت کیفی و کمی تولید کاغذ در داخل کشور کمک شود اما همچنان نیاز است تا واردات کاغد مورد نیاز مطبوعات با ارز نیمایی انجام شود.

سیاست دولت سیزدهم تاکید بر تقویت تولید داخلی کاغذ

شمسایی همچنین به تقویت تولیدات داخلی کاغذ از سوی آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری و محمد مخبر معاون اول ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: برای جلوگیری از مسائل و مشکلات واردات کاغذ به ویژه معطل ماندن آن در گمرک نیاز است تا تولید داخلی این کالا را به حد مطلوب برسانیم.

سه انبار احتکار کاغذ مطبوعات توسط تعزیرات پلمپ شد

ایران قادر به تولید بخش زیادی از نیاز کاغذ داخلی است

این مقام مسئول در معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با عنایت به توانمندیها و ظرفیتی که در بیشتر زمینه ها دارد بدون تردید قادر خواهد بود که در زمینه تولید کاغذ هم فعالت تر بوده و تلاش مضاعف داشته باشد.

تاکید بر راه اندازی خطوط تولید کاغذ

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون خط تولید کارخانه های تولید کاغذ استانهای فارس، مازندران و خوزستان فعال است که باید خطوط تولید بیشتری در کنار خط های فعلی فعال شوند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود به نیاز چندهزار تنی کاغذ سالانه توسط مطبوعات و رسانه های کشور اشاره کرد و گفت: چنانچه تولید کاغذ در گذشته در کشور تقویت می شد امروز دیگر و منتظر واردات از خارج کشور نبوده و با نوسانات ارز دچار مشکل نمی‌شدیم.