تفاهم نامه همکاری با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای حمایت از تولید

با حضور فرمانده سپاه کربلای مازندران ومدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، تفاهم نامه همکاری این شرکت با سپاه کربلا با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای حمایت از تولید و جهش ملی در زمینه های اقتصادی، فنی_مهندسی، محرومیت زدایی و فرهنگی به امضا رسید.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا،با حضور سرهنگ پاسدار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلای مازندران و مصطفی سعیدی مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ استان، تفاهم نامه همکاری این شرکت با سپاه کربلا با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای حمایت از تولید و جهش ملی در زمینه های اقتصادی، فنی_مهندسی، محرومیت زدایی و فرهنگی به امضا رسید.

در جلسه امضای این تفاهم نامه که با حضور مدیران ارشد شرکت چوب و کاغذ مازندران و جمعی از فرماندهان سپاه کربلا  انجام شد  مصطفی سعیدی ضمن قدردانی از حمایت های سپاه در شرایط دشوار گفت: این قرارداد همکاری برابر توصیه های مقام معظم رهبری  در خصوص ضرورت هم افزایی و مشارکت نهاد مقدس سپاه و بسیج با دستگاه های دولتی و مجموعه های تولیدی و با هدف حمایت از تولیدات ملی و تحقق جهش تولید و همچنین فرهنگ سازی برای ترویج استفاده از کالای ایرانی به امضا رسید.

همکاری با سپاه برای ما افتخار است

مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در ادامه گفت: اجرای این تفاهم نامه با مشارکت سازمان بسیج سازندگی، سازمان بسیج کارگران و کارخانجات سپاه کربلای مازندران جهت ارائه خدمات فرهنگی _ آموزشی،  فنی مهندسی و طرح های تخصصی ازجمله طرح های شهید برونسی و شهید کریمی عملیاتی خواهد شد.

وی سپس به سابقه حضورش در بخش تولید اشاره کرد و گفت: تجربه و نتایج همکاری با سپاه و بسیج را در حوزه های مختلف به ویژه در بخش تولید، از نزدیک شاهد بودم و امروز هم به خود می بالم که در این مجموعه تولیدی، با سپاه همکاری می کنیم.

مصطفی سعیدی از سپاه و بسیج به عنوان یک ظرفیت بزرگ برای  جلوگیری از قاچاق چوب، آموزش نیروهای چوب و کاغذ در این بخش و  همچنین توسعه زراعت چوب در پادگان های سپاه و درنهایت  افزایش تولید و تامین بخشی از منابع مورد نیاز  شرکت چوب و کاغذ یاد گرد و گفت: اگر سپاه در جنگ تحمیلی در صف نخست دفاع بود، امروز هم در این جنگ اقتصادی در کنار واحدهای تولیدی ایستاد و ما قدردان این حضور هستیم.

وی همچنین به حضور قاچاقچیانی که با سلاح گرم، در مقابل قرقبانان حاضر می شوند اشاره کرد و افزود: امروز به قاچاقچیان هشدار می دهیم که مجموعه سپاه و بسیج در مقابله با تاراج ثروت ملی به نام جنگل توسط سوداگران چوب، در کنار چوب و کاغذ مازندران هستند.

 فعالیت در بخش تولید، نوعی ایثار و فداکاری است

سرهنگ پاسدار سیاووش مسلمی نیز در این جلسه ضمن گرامی داشت  یاد ده هزار و چهارصد شهید استان و تبریک اعیاد میلاد پیامبر و امام جعفر صاددق(ع) و هفته وحدت گفت: بسیار خوشحالم که در خدمت کسانی هستم که در خط مقدم تولید تلاش دارند و امیدوارم در برابر  هجمه عظیم دشمنان در این جنگ تمام عیار اقتصادی مانند جنگ تحمیلی پیروز شویم.

وی تاکید کرد: ما باید در عمل از این تلاش قدردانی کنیم و این قدردانی نباید محدود به حمایت زبانی باشد بلکه باید در همه بخش ها به ویژه در حوزه فروش و تجارت و بازاریابی از این مجموعه های تولیدی حمایت کنیم به جای اینکه ارز نیمایی و ارز دولتی اختصاص دهیم برای اینکه تولیدات خارجی را وارد کنیم با خرید از این مجموعه های داخلی حمایت کنیم.

سرهنگ مسلمی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید گفت:  امروز وظیفه سپاه این است که در کنار واحدهای تولیدی باشد و هر دستی که در این بخش بخواهد خللی ایجاد کند، آن دست را قطع می کنیم ضمن اینکه به مردم نیز اطلاع می دهیم چه کسانی در این مسیر مطابق میل دشمنان حرکت می کنند.

فرمانده سپاه کربلای استان مازندران همچنین وعده داد: تاپایان سال برنامه داریم بیش از یک میلیون نهال را در اراضی تحت مالکیت سپاه غرس کنیم تا در تامین منابع و افزایش ظرفیت تولید مجموعه چوب و کاغذ مازندران، گام برداریم  ضمن اینکه در قاچاق چوب نیز فعال هستیم و صیانت از سرمایه یای جنگلی را  یکی از رسالت های خود می دانیم.

وی در خاتمه گفت: این تفاهم نامه مانند برخی از تفاهم نامه های دستگاه های دولتی، صوری و نمایشی نخواهد بود و اجرای همه بندهای این تفاهم نامه اولویت ماست و من از مدیریت مجموعه تشکر می کنم و یقین دارم با اجرای این تفاهم نامه، شاهد جهش قابل توجهی در تولید این مجموعه خواهیم بود.