تولید کاغذ داخلی با دستور رئیس جمهور رونق گرفته است

قم- ایرنا- مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تولید کاغذ داخلی با دستور رئیس جمهور و اهتمام وزارت ارشاد رونق گرفته و بیش از پیش شاهد استفاده از کاغذ داخلی و رفع نیاز ما به کاغذ خارجی و در نهایت کاهش هزینه‌های چاپ کتاب خواهیم بود.

محمدحسین ظریفیان روز یکشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب دین در قم در گفت‌ و گو با خبرنگاران، از جامعه ناشران قم و دیگر ناشران حوزه دین که استقبال مطلوبی از نمایشگاه کتاب دین داشته‌اند تقدیر کرد.

وی اضافه کرد: بخش قابل توجهی از کتاب های ایران به ویژه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با اهتمام حاکمیت به ترویج آموزه‌های دینی و اقبال مردم نسبت به معارف دینی، به حوزه دین اختصاص یافته است و در این زمینه نیز دستگاه‌های متولی حمایت‌های فراوانی داشته‌اند و تلاش‌های مختلفی انجام شده است تا انتشار کتاب های دینی تسهیل شود.

مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ناشران دینی چه مجموعه‌های دولتی و چه مجموعه‌های غیردولتی با تلاش خود و حمایت وزارت ارشاد رشد قابل توجهی داشته‌اند، عنوان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به کتاب های حوزه دین خود را مکلف به حمایت می‌داند.

وی ادامه داد: این وزارتخانه اهتمام ویژه‌ای به نشر معارف دینی در حوزه‌های مختلف و به زبان‌های مختلف دارد و نشر اخلاق حسنه و فضیلت‌های اخلاقی از مأموریت‌های اساسی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی بیان کرد: در شرایط فعلی در دولت مردمی انقلابی اهتمام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ویژه معاونت فرهنگی این وزارتخانه نسبت به این مساله به خوبی مشهود است.

ظریفیان گفت: با وجود مشکلات همه تلاش‌ها به این سمت رفته است که در حوزه‌های زیرساخت، صدور مجوز و تامین ظرفیت‌های فروش کتاب و کاغذ حمایت‌ها استمرار و توسعه داشته باشد.

وی تصریح کرد: انتظاری که از ناشران می‌رود این است که بتوانند توجهی ویژه به کیفیت و جنبه‌های ظاهری داشته باشند و در این زمینه به دنبال خلاقیت و استفاده از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های هنری باشند تا کار به صورت ویژه‌تر مورد استقبال افراد مختلف به ویژه جوانان قرار گیرد.

مدیرکل توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به نیازمندی‌ها و مطالبات نسل جوان و شناسایی مسائل روز از جمله موضوع های مهم است که از ناشران انتظار می‌رود آن ها را پیگیری کنند و ناشران باید ورود جدی به رفع نیازهای جامعه به ویژه جوانان داشته باشند.

وی ادامه داد: اولویت‌های مورد نیاز حوزه نشر دینی از جمله سبک زندگی، ترویج اخلاق فاضل، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شخصیت‌های اثرگذار دینی و انقلابی و استفاده از ظرفیت‌های هنری به ویژه در قالب‌های هنری و داستان برای ترویج معارف اسلامی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تأکید قرار گرفته است.

ششمین نمایشگاه کتاب دین از ۲۶ بهمن‌ تا اول اسفند ١٤٠١ صبح‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و عصرها ۱۶ تا ۲۱ پذیرای علاقه‌مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی است.