زباله های رها شده و آتش سوزی بلای جان درختان و جنگل

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران زباله‌های رها شده در طبیعت و آتش‌سوزی را مهمترین تهدیدات علیه درختان به عنوان منبع تولید اکسیژن دانست.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، سید نقی عزیزی، اظهار کرد: با توجه به کم بودن عرصه‌های جنگلی طبیعی و در دست کاشت به‌خصوص در استان تهران در صورت از بین رفتن حتی چند درخت خسارت سنگینی از نظر اکولوژیک طبیعی و حتی اقتصادی به جامعه وارد خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به کم بودن میزان بارندگی، بالا بودن میزان درجه حرارت و کمبود رطوبت خاک خطر آتش‌سوزی در جنگل‌ها افزایش یافته است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، اضافه کرد: هموطنانی که به این عرصه‌ها می‌روند باید هوشیار باشند آتشی که روشن کرده‌اند را حتماً خاموش کنند و از انداختن ته سیگار و یا ظرف‌هایی شیشه‌ای در طبیعت بپرهیزند.

وی گفت: با توجه به نیاز به اکسیژن به خصوص در تهران تهدیداتی درختان را که مهمترین منبع تولید اکسیژن هستند را تهدید می‌کند مانند رها کردن زباله در طبیعت اما مهم‌ترین تهدید خطر آتش سوزی است، زیرا حریق در چند دقیقه می‌تواند سطح زیادی از جنگل‌ها و تعداد زیادی از درختان را از بین ببرد.