دست‌های پنهان مانع خودکفایی کشور در صنعت کاغذ شده است

ساری- نیک نژاد، مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت: دست‌های پنهان در حوزه کاغذ مانع خودکفایی کشور در این بخش شده که باید رفع شوند.

امید نیک نژاد در گفتگو باخبرنگار بازار در حاشیه بازدید وزیر آموزش و پرورش از این کارخانه از تولید ۳۵ هزارتن کاغذ چاپ و تحریر سال جاری در کارخانه خبر داد و گفت: ۷۰ درصد نیاز دانش آموزان کشور تامین شده است.

وی با بیان این که کارخانه از نظر تولیدات به نقطه ثبات رسیده است، ظرفیت تولید کاغذ چاپ و تحریر را ۹۰ هزار تن ذکر کرد و گفت: این درحالی که اجرای طرح تنفس جنگل سبب شده تا شرکت در تامین مواد اولیه با چالش هایی روبرو باشد.

وی با تقدیر از نگاه حمایتی دولت سیزدهم برای خودکفایی کاغذ گفت: تاکنون ۲۲ هزار تن از تعهد تولید کاغذ تحریر را به آموزش و پرورش انجام دادیم و هشت هزار تن باقی مانده است.

نیک نژاد قطعی برق را از جمله مشکلات بیان کرد و گفت: به رغم مشکلات برق و قطعی آن اقدام انجام تعهدات به وزارت آموزش و پرورش کردیم.

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران وجود دست‌های پنهان در بازار کاغذ را از جمله موانع فراروی برای رسیدن به خودکفایی ذکر کرد و گفت: تلاش می شود سال آینده ۵۵ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر در کارخانه تولید شود.