5 مزیت خوردن فقط یک وعده غذای گیاهی در روز

زیست آنلاین: تصور این که ما می توانیم جهان را از طریق غذایی که می خوریم تغییر دهیم سخت است. اما با ایجاد تغییرات کوچک در طول یک وعده غذایی در روز می توانیم بر سلامتی خودمان و سلامت سیاره تأثیر بگذاریم.

به گزارش زیست آنلاین، لوری نویسنده این مقاله که فردی گیاهخوار است و در این زمینه تحقیق می کند می گوید: قبل از اینکه به مزایای خوردن وعده غذایی گیاهی بپردازم لازم است که شما بدانید که من کاملاً گیاهخوار نیستم. رژیم من ترکیبی از مواد غذایی مختلف است که در طول سالها تجربه به آن رسیده ام.

وی می گوید: وقتی در دانشکده حقوق بودم مدام خسته بودم و استرس داشتم و همیشه با آکنه و خشکی پوست درگیر بودم. خوردن وعده های غذایی سالم در اولویت برنامه های من نبودند و به علت نداشتن زمان کافی از غذاهای بسته بندی استفاده می کردم. بدن من شروع به ارسال سیگنال هایی می کرد که منجر به استرس و خستگی من میشد. وقتی هشدارها بلند و بلندتر شدند، نادیده گرفتن آنها برایم دشوارتر بود. می دانستم وقت آن است که کنترل سلامتی خود را به دست بگیرم.

من به تدریج تغییر رژیم را از حذف گوشت قرمز شروع کردم و هرگز به مصرف آن برنگشتم. این قضیه برای من خیلی دشوار نبود. در همین زمان، من خوردن لبنیات را متوقف کردم (یک بستنی قیفی گاه به گاه استثنا است). خوشبختانه گزینه های جایگزین لبنیات اینجا وجود دارد.

اینجاست که چه اتفاقی برای من افتاده است وقتی که من یک روز برای خوردن گیاهان با پایه گیاهان درست کردم

لوری آغاز گیاهخوار شدن خود را اینطور بیان می کند: در روز زمین، از یک وعده غذایی گیاهی روزانه شروع کردم و پس از 21 روز گوشت و لبنیات را کاملا از برنامه غذایی خود خارج کردم. پس از حدود 2 هفته نتایج باورنکردنی برایم به دست آمد:
بهبود گوارش

در هنگام استرس معده به سرعت واکنش می دهد. اما با تغییر رژیم غذایی می توان آن را تقویت کرد. با خوردن گوشت حیوانات کمتر، بدن ما مجبور نیست از انرژی زیادی برای هضم غذا استفاده کند. پروتئین های گیاهی برگ سبزیجات، حبوبات و دانه ها به راحتی قابل هضم هستند و گوارش بهبود می بخشند.
انرژی بیشتر

نه تنها سطح انرژی با تغییر رژیم غذایی بهبود می یابد بلکه احساس آرامش و راحتی بیشتر نیز نتیجه تغییر این رژیم است.
پوست بهتر

میوه ها و سبزیجات به علت داشتن ویتامین های فراوان، آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی گیاهی پوست را ترمیم و درخشان می کنند.
خواب بهتر

با تغییر حداقل یک وعده غذایی در روز به یک غذای گیاهی فوراً متوجه تغییر کیفیت خواب خواهید شد. هیچ انكاری وجود ندارد كه رژیم غذایی ما به طور مستقیم بر میزان خواب ما تأثیر بگذارد.
سلامتی سیاره

هر بار که گیاهان را می خورید ، کربن ناشی از تولید “مواد غذایی” خود را به نصف کاهش می دهید. آیا می دانید که گوشت گاو در هر گرم پروتئین نسبت به لوبیا 20 برابر بیشتر گازهای گلخانه ای تولید می کند؟ با تغییر رژیم غذایی سلامت خود و کره زمین را تضمین کنید.

منبع : groovygreenliving

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *