۲۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران کرمانشاهی پرداخت شد

علی ملکشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بیش از ۴۰ درصد از مطالبات گندمکاران کرمانشاهی پرداخت شده و با رایزنی صورت گرفته توسط مسئولان استانی با واریز بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان کرمانشاهی در مجموع مبلغ پرداختی به کشاورزان به رقم چهار هزار و ۷۷۷ میلیارد تومان رسید.

وی با اشاره به خرید تضمینی بیش از ۷۹۷ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان، افزود: با نزدیک شدن میزان خرید تضمینی گندم به رقم ۸۰۰ هزار تن، رکورد خرید تضمینی گندم در استان کرمانشاه طی ۱۵ سال گذشته شکسته شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه تصریح کرد: امسال کرمانشاه جزو چهار استان برتر کشور در زمینه خرید تضمینی گندم قرار دارد و به طبع آن درصد واریزی به حساب کشاورزان نیز نسبت به سایر استان‌های کشور از رقم بالاتری برخوردار است.

ملکشاهی بیان کرد: خرید تضمینی گندم در اکثر نقاط استان به پایان رسیده اما به منظور رفاه حال کشاورزانی که تاکنون موفق به برداشت گندم نشده اند سیلوهای دولتی شهرستان‌های کرمانشاه، هرسین و سنقر و کلیایی و چند سیلوی منتخب بخش خصوصی در شهرستان‌های سردسیر استان آماده خدمت رسانی به کشاورزان هستند.

گفتنی است، با احتساب مبلغ پرداختی مورخ ۲۹ مردادماه به حساب کشاورزان تمامی کشاورزانی که تا مورخ ۲۱ تیرماه گندم خود را به مراکز خرید تضمینی تحویل داده مطالبات خود را دریافت کردند.