خرید تضمینی گندم از ۱۰ میلیون تن گذشت/ افزایش ۴۳ درصدی خرید گندم در سال جاری

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سید سعید راد» با تاکید بر رشد ۴۳ درصدی خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار داشت: خرید تضمینی گندم در سال جاری در مناطق سردسیر کشور که محصول گندمشان دیرتر از سایر نقاط کشور برداشت می‌شود، همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران به واریز ۴۸ درصد از پول خرید گندم به حساب کشاورزان اشاره کرد و از اهتمام حداکثری برای پرداخت کل مطالبات کشاورزان خبر داد و افزود: تلاش ما برای تامین پول گندم‌های خریداری شده و به‌روزرسانی پرداخت‌ها با تمام توان ادامه دارد.

راد با بیان این که تاکنون بیش از ۶۷ هزار میلیارد تومان بیش از مبلغ کل خرید سال گذشته، از کشاورزان گندم خریداری کرده‌ایم، تصریح کرد: ارزش گندم‌های خریداری شده تا این تاریخ به بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به این که استان خوزستان با خرید تضمینی یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن، پیشتاز خرید تضمینی گندم در کشور است، اظهار کرد: استان‌های کرستان با خرید یک میلیون و ۷۸ هزار تن و فارس با خرید یک میلیون و ۲ هزار تن، پس از استان خوزستان در رتبه‌های بعدی خرید تضمینی گندم قرار دارند و میزان خریدشان از مرز یک میلیون تن گذشته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این که بعد از این ۳ استان به ترتیب استان‌های کرمانشاه با ۷۹۸ هزار تن، آذربایجان غربی با خرید ۶۲۲ هزار تن، گلستان با خرید ۵۵۵ هزار تن و لرستان با خرید ۴۸۶ هزار تن گندم قرار دارند، خاطرنشان کرد: خرید این محصول در استان‌های سردسیر ادامه دارد و مراکز خرید برای تحویل مابقی گندم کشاورزان در سرتاسر کشور آماده هستند.