جهان نزدیکتر از همیشه به روز رستاخیز

زیست آنلاین: روز پنجشنبه، اعضای بولتن دانشمندان اتمی، ساعت رستاخیز را به 100 ثانیه قبل از نیمه شب منتقل کرد.

به گزارش زیست آنلاین، روز پنجشنبه ، اعضای بولتن دانشمندان اتمی، که هر سال تهدیدات ناشی از جنگ هسته ای و تغییرات اقلیمی را بررسی می کنند، ساعت رستاخیز را به 100 ثانیه قبل از نیمه شب منتقل کرد.

اکنون مشخص می شود که جهان چقدر به فاجعه نزدیک می شود، نه چند ساعت و حتی دقیقه. این نزدیکترین زمان به رستاخیز از زمان ایجاد ساعت در سال 1947 تاکنون بوده است.

اوضاع امنیتی بین المللی وخیم است، نه فقط به این دلیل که تهدیدهای هسته ای و تغییرات اقلیمی وجود دارند، بلکه به این دلیل که رهبران جهان اجازه داده اند که زیرساخت های سیاسی بین المللی برای مدیریت اینها از بین برود.

یکی از تهدیدات، تغییرات اقلیمی است. حدود 60 کشور که متعهد شده اند انتشار گازهای کربن خالص خود را تا سال 2050 کاهش دهند، فقط 11 درصد از انتشار جهانی را تشکیل می دهند.

تقریبا هر شخص در کره زمین عوارض تغییرات اقلیمی از جمله تغییرات شدید آب و هوایی، سیل، خشکسالی و آتش سوزی را تجربه کرده است. اکنون جهان با یک وضعیت اضطراری واقعی روبرو است. یک وضعیت کاملاً غیرقابل قبول که دیگر جای هیچگونه خطایی در آن وجود ندارد.

مسئولین این بولتون از رهبران جهان می خواهند تا در سال 2020 به آن ها بپیوندند زیرا در تلاش هستند تا بشریت را از مرز این فروپاشی به عقب برانند.

آن ها می گویند: ساعت رستاخیز اکنون در 100 ثانیه به نیمه شب قرار داد، در شرایطی که خطرناک ترین وضعیتی است که بشر تاکنون با آن روبرو بوده است. اکنون زمان جمع شدن، اتحاد و عمل است.

منبع: cnn

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *