بازار صادراتی که کرونا از صنعت چاپ گرفت/ زیان۵۵۰ میلیاردی چاپ در خراسان رضوی

در حالیکه هنوز تمهیدی برای جبران خسارات بخش های مختلف از کرونا نشده است، صنعت چاپ فرصت های صادراتی را که در سال های اخیر با خون دل فراهم کرده بود، نیز از دست می دهد.

صنعت چاپ و بسته بندی ایران در سال های اخیر پیشرفت های بسیاری داشته است، به گونه ای که اگر در سال های گذشته حجم واردات محصولات چاپی همواره دغدغه ای برای مسئولان شده بود ، در دو سال اخیر با آرامش می توان از کاهش قالب توجه این واردات سخن گفت. با این حال هنوز در بخش صادرات به دلیل شرایط اقتصادی و تحریم ها نتوانسته ایم آنچنان که ظرفیت آن را داریم، فعالیت کنیم.
پیشتر بابک عابدین رئیس اتحادیه صادرکنندگان چاپ به تسنیم گفته بود: فرصت خوبی که به وجود آمده و مبادلات 300 تا 400 میلیون یورویی را فراهم می کند ، مبادلات تجاری در حوزه چاپ با اقلیم کردستان عراق است ، به دلیل حملات ارتش ترکیه به کردستان عراق و تحریم کالای ترکیه در این منطقه فرصت خوبی فراهم شده است که بتوانیم داد و ستد مالی با این منطقه را بیشتر برقرار کنیم. این تنها محدود به صنعت چاپ نمی شود، بلکه در تمامی صنایع کاربرد دارد.
20 درصد کارگران صنعت چاپ بیکار شدند/ کاهش 60 درصدی فعالیت چاپخانه ها
کارگران بیکار شده صنعت چاپ بسته حمایتی می گیرند
زینک، مرکّب و الکل دولتی به صنعت چاپ بدهید/ دولت در حمایت ها تبعیض قائل نشود
اما حالا چند وقتی است که به خاطر بسته شدن مرزها عملاً صادارت محصولات چاپی متوقف شده و بازار کشورهای همسایه در شرف از دست رفتن است. به نظر می رسد خساراتی که کرونا به صنایع مختلف از جمله صنعت چاپ زده است ، تنها با احتساب سه ماه تعطیلی نخست سال به دست نمی آید، بلکه تبعات آن همچنان ادامه دارد.
استان خراسان رضوی که به دلیل هم مرز بودن با کشورهای مختلف از جمله استان های فعال در صنعت چاپ و بسته بندی …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.