افزایش ۱۲ درصدی خرید تضمینی گندم از کشاورزان قزوینی

ایسنا/قزوین رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای فصل خرید تاکنون، ۱۷۵ هزار تُن گندم به‌صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری‌ شده که نسبت به مدت مشابه قبل ۱۲ درصد رشد داشته است.

فاطمه خمسه اظهار کرد: ۱۷۵ هزار تُن گندم به‌صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری‌شده که نسبت به مدت مشابه قبل ۱۲ درصد رشد داشته است. در حال حاضر ۸۰ درصد از تعهد استان برای خرید گندم در سال جاری محقق و همچنان عملیات خرید گندم از کشاورزان استان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه در برخی مناطق استان؛ عملیات برداشت گندم همچنان ادامه دارد و به‌دنبال آن خرید انجام خواهد شد، بیان کرد: با اطلاع‌رسانی مناسب، شاهد استقبال خوب برای خرید تضمینی گندم از سوی گندم‌کاران هستیم و در نظر داریم تا میزان خرید گندم بیشتر از تعهدات دولتی باشد.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه به سن‌زدگی گندم استان اشاره کرد و گفت: میانگین سن زدگی گندم برداشت شده از مزارع کشاورزی استان در سال جاری ۰.۴۳ درصد بوده که از متوسط کشوری پایین‌تر است.

وی بابیان اینکه میانگین افت مفید و غیرمفید گندم برداشت شده از مزارع استان در سال گذشته ۰.۶۸ درصد بوده است، افزود: با مقابله به‌موقع و مناسب با آفات گندم به‌ویژه سن مادر، کیفیت و مرغوبیت این محصول در استان طی سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

خمسه خاطرنشان کرد: سال گذشته، گندم برداشت شده از مزارع استان رتبه سوم کشور در زمینه افت مفید و غیرمفید را به دست آورد و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود گندم تولیدشده در استان درمجموع مرغوبیت بالایی داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *