کرافت چیست؟

کاغذ کرافت نوعی کاغذ است که در یک فرآیند شیمیایی به نام کرافت تولید می‌شود.

در این بخش قصد داریم شما را با انواع کرافت و ویژگی‌های آن آشنا کنیم. بهتر است ابتدا پاسخ سوال کرافت چیست را به طور کامل توضیح دهیم. کرافت نوعی کاغذ است که دارای مقاومت بالا می‌باشد. جنس این کاغذ از سولفات خمیر پالپ درست می‌شود که البته این مدل ورق‌ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. در ادامه پاسخ به کرافت چیست بهتر است بدانید که معمولا با رنگ‌های قهوه‌ای یا سفید توضیع می‌شوند. همان طور که گفته شد کاغذ کرافت دارای دوام بسیار بالایی است که معمولا برای بسته‌بندی جعبه، کارتن، پاکت کرافت مورد استفاده قرار می‌گیرد. . رنگ این ورق به ‌طور طبیعی قهوه‌‌ای می‌باشد. کرافت همچنین دارای وزن‌های گوناگون برای کاربری ‌های متفاوت است. این نوع از ورق با گرماژ بیش از ۴۰ گرم به بازار عرضه می‌گردد. کاغذ کرافت در تولیدکنندگان پاکت سیمان، کارخانه‌های تولید ورق کارتن، و همچنین تولید ساک‌های کاغذی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کاغذ کرافت چیست؟

کاغذ کرافت نوعی کاغذ است که در یک فرآیند شیمیایی به نام کرافت تولید می‌شود. جالب است بدانید که این نوع از کاغذها کاغذ کرافت توسط آلمانی‌ها اختراع شده است که لغت کرافت هم بع زبان آلمانی می‌باشد. در این فرایند شیمیایی با توجه به لینگین پایین کاغذ ازمقاومت بالایی برخوردار است. کرافت در صنعت و کشاورزی دارای کاربرد‌های بسیاری است، از جمله: ساک دستی کرافت برای بسته بندی بسیاری از کالاها، بسته بندی میوه و سبزیجات و غیره. به طور کلی رنگ این ورق‌های مقاوم و کاربردی نخودی و قهوه‌ای می‌باشد.
ویژگی‌های کاغذ کرافت

از مهم‌ترین و عالی‌ترین ویژگی‌های این نوع کاغذ در این است که به صورت 100 درصد قابل بازیافت می‌باشد. کرافت اصلا به محیط زیست آسیبی وارد نکرده و به آن طراحی سبز گفته می‌شود. به همین خاطر است که از روز ابداع پاکت کرافت بسیار مورد استقبال صاحبین کسب و کار قرار گرفته است.
در کنار این که کاغذ کرافت قدرت جذب بالایی را شامل می‌شود، دارای ویژگی عدم نفوذ هوا به داخل آن است که از این رو در جهت بسته بندی انواع میوه و سبزیجات کاربرد دارد، زیرا که باعث تازه ماندن این موارد می‌شود.
کاغذ کرافت دارای قدرت جذب بالایی است که علت آن کم‌تر بودن لیگنین و بیشتر بودن مقدار گوگرد مصرفی در ساختار آن می‌باشد.
همان‌طور که در بخش بالا گفته شد این نوع از کاغذ‌ها دارای مقاومت بسیار بالا و خوبی در برابر پاره شدن، دارند.
در کنار تمام ویژگی‌های گفته شده، این ورق‌ها دارای رنگ بسیار زیبا و کاربردی نیز هستند و برای تمام پاکت‌ها و بسته‌بندی ها مناسب می‌باشند.

نوع روسی کاغذ کرافت

کاغذهای کرافت دارای تنوع بسیاری هستند. گرماژ کاغذ کرافت از 30 تا 500 گرم متغیر می‌باشد. البته که اندازه ضخامت، زبری پخش و نظم‌دهی فیبر‌های کرافت هم انواع مختلفی دارد. کاغذ کرافت روسی هم نوعی از این ورق‌ها به شمار می‌رود که تفاوت آن تنها در ضخامت و قطر لایه‌ها به شمار می‌رود.
کرافت ایرانی چیست؟

بهتر است بدانید که، با افتخار، کاغذ کرافت ایرانی هم با کیفیت بالا و مطلوبی در بازار کشور تولید و عرضه می‌شود. کرافت ایرانی را هم می توانید به صورت ورق یا شیت خریداری نمایید و هم می‌توانید به طور رول شده تهیه فرمایید. از مشهور‌ترین و معروف‌ترین کاغذ‌های کرافت ایرانی می‌توانیم کاغذ کرافت پارس، کرافت تبریز، کاغذ کرافت مازندران را نام برد. البته لازم به ذکر است که صنایع پارس در تولید این ورق‌ها از شهرت بالایی برخوردار هستند و علت آن این است که صنایع پارس در فرمولاسیون اصلی تولید انواع کاغذ کرافت از خمیر ویرجین استفاده می‌کند که همین امر از دلیل خاص بودن این محصول‌ها شده است.
رول کاغذ کرافت

برای خریداری رول کاغذ کرافت هم می‌توانید به کارگاه‌های تولید کننده مراجعه نمایید و هم مغازه‌های توضیع این ورق‌ها. اگر بیش از 2،3 رول مورد نیازتان است و یک فروشگاه بزرگ محسوب می‌شوید، به شما توصیه می‌کنیم که به کارگاه‌های تولید‌کننده کاغذهای کرافت مراجعه نمایید. در این صورت نسبت به میزان خرید و تعداد رول‌ها قطعا شامل تخفیف خواهید شد.
کاغذ کرافت از چه چیزی تولید میشود؟

برای تولید کاغذ کرافت نسبت به دیگر موارد می‌توان از طیف بزرگ‌تری از انواع درخت‌ها استفاده کرد. درخت‌هایی چون بامبو، کنف و کاج در این صنعت کاربرد دارند. نکته بسیار مهم در مورد این نوع از ورق‌ها که بسیار مورد احترام است، این است که این کاغذها به صورت صد درصدی قابل بازیافت می‌باشند. خمیر این کاغذها طبق فرآیند شیمیایی خاصی در کارخانه‌های تولیدکننده، ساخته می‌شوند و گرماژ آن از 40 گرم به بالا است. رنگ خمیر کرافت در ابتدا بسیار تیره است که پس از گزراندن چرخه تولید به رنگ قهوه‌ای روشن درمی‌آید. لازم به ذکر است که می‌توان با اضافه کردن رنگ سفید آن را به کرافت سفید تبدیل کرد.
انواع کاغذ کرافت

36546

جالب است بدانید که کاغذهای کرافت دارای تنوع رنگی به جز سفید و قهوه‌ای هستند که هر کدام نسبت به رنگی که دارند، دسته بندی می‌شوند:

کاغذ کرافت معمولی
کاغذ کرافت رنگی
کاغذ کرافت سفید
کاغذ کرافت قهوه‌ای (نخودی)

قیمت کرافت

قیمت کاغذ کرافت با توجه به قطر، ضخامت و نوع ایرانی و خارجی بودن آن متفاوت است. هر شخصی با هر میزان بودجه‌ای می‌تواند از این کاغذها در کسب و کار و بسته بندی نهایت بهره را ببرد.
موارد استفاده از کاغذ کرافت در تبلیغات

موارد استفاده از کاغذ کرافت در تبلیغات بسیار بسیار گسترده است، یعنی هر شخصی با هر کسب و کاری قطعا با کاغذ یا پاکت کرافت در تماس است. این نوع رول‌ها نسبت به زیبایی و مقاومتی که دارند دارای قیمت بسیار مناسبی نیز هستند. همچنین با توجه به این‌که به نسبت دیگر انواع بسته بندی بسیار سبک و قابل بازیافت است، مورد استقبال صاحبین مشاغل قرار گرفته است. برای بسته بندی انواع لباس، کیف و کفش، شیرینی جات، سبزیجات، میوه‌ها، لوازم آرایش و بسیاری از موارد کاربرد دارد. این روزها بیش از 70 درصد افرادی که دارای مزون و یا مغازه‌های فروش لباس هستند، برای ساک‌های دستی خود از این کرافت‌ها استفاده می‌کنند.
سؤالات متداول

تفاوت کاغذ کرافت سفید و قهوه‌ای در چیست؟

هر دوی آن‌ها از خمیر یکسان ساخته شده که تنها در پایان فرآیند ساخت، یکی به رنگ سفید و دیگری همان قهوه‌ای روشن تولید می‌شود. تنها تفاوت این دو در این است که رنگ سفید دارای مقاومت بالاتری نسبت به رنگ سفید دارد.

آیا می‌توان بر روی کاغذ کرافت لوگو یا طرحی چاپ کرد؟

بله شما می‌توانید لوگوی شرکت خود را به آسانی در چاپ‌خانه‌های مربوطه بر روی ورق‌های مختلف کرافت به چاپ برسانید.

آیا کاغذ کرافت مشکی هم تولید می‌شود؟

بله کاغذ کرافت مشکی برای مصارفی به غیر از خوراکی و میوه و سبزیجات کاربرد دارد و بیشتر برای تولید ساک دستی استفاده می‌شود.