ماهی گرفتن از آب گل‌آلود در بازار کاغذ/ افزایش دوباره قیمت‌ها

در حالی که تقاضای چندانی برای کاغذ در بازار وجود ندارد،‌ عده‌ای از فروشندگان و واردکنندگان کاغذ به بهانه افزایش نرخ ارز کاغذهایی را که از ماه‌ها قبل وارد کشور شده است،‌ را با قیمت‌های بالاتر می‌فروشند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ روند افزایشی قیمت کاغذ همچنان ادامه دارد و امروز نیز بازار کاغذ با افزایش قیمت‌ها مواجه شده است.
بر این اساس قیمت هر بند کاغذ چاپ و تحریر 70 در 100 با گرماژ 70 گرم به مبلغ 380 هزار تومان معامله شده است‌، که نسبت به هفته گذشته با 10 هزار تومان افزایش روبرو بوده است.
افزایش قیمت در سایر انواع کاغذ نیز ادامه دارد،‌ کاغذ روزنامه کیلیویی 10 هزار تومان و کاغذ گلاسه نیز 19 هزار تومان معامله شده است.
مقوای پشت سفید و مقوای پشت طوسی نیز به ترتیب 20 هزار تومان و 17 هزار تومان معامله شده است.
کارشناسان علت اصلی افزایش قیمت در بازار را افزایش نرخ ارز و عدم تایید ارز تخصیصی برای واردات کالای جدید از سوی بانک مرکزی عنوان کرده‌اند‌، این در حالی است که کاغذهایی که با دلار پایین به کشور وارد شده است،‌ امروز با نرخ جدید دلار عرضه می‌شوند.
احمد شریفان نائب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا اما افبزایش قیمت ناگهانی در بازار کاغذ را با توجه به عدم برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و تعطیلی مدارس بیشتر حاصل جنگ روانی می‌داند و می‌گوید:‌ تا زمانی که ثبت سفارش‌ها برای واردات تایید نشود‌، وضعیت بحرانی ادامه خواهد داشت.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.