خبرهای خوش وزیر ارشاد از کاغذ

وزیر ارشاد گفت:‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال انجام آخرین اقدامات برای پیش‌خرید کاغذ است تا تولید‌کنندگان بتوانند نشر را توسعه دهند؛ بنابراین خبر‌های خوبی در راه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از ستاد اجرایی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به تاثیر نمایشگاه مجازی کتاب در توسعه عدالت فرهنگی گفت:‌ با طرح عدالت فرهنگی به‌عنوان یکی از شعار‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت مردمی، ایجاد دسترسی عموم مردم به انواع کالا‌های فرهنگی به‌ویژه کتاب در قالب فرآیند بسیار دقیقی در حال انجام است.

وی هم‌چنین با اشاره به حل مسئله کاغذ افزود:‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال انجام آخرین اقدامات برای پیش‌خرید است تا تولید‌کنندگان بتوانند نشر را توسعه دهند؛ بنابراین خبر‌های خوبی در راه است.

اسماعیلی، درباره نمایشگاه مجازی کتاب تهران نیز گفت: نمایشگاه مجازی کتاب تهران، موجب شد تا عدالت فرهنگی و دسترسی همگانی به کتاب در سراسر کشور فراهم شود. مردان، زنان و کودکان توانستند از شهر‌های دور محل زندگی خود به خرید کتاب اقدام کنند. اتفاق قابل توجه دیگر در ارتباط با برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، دسترسی به کتاب، به‌ویژه در مناطق روستایی است، تا جایی که به بیش از 2000 روستا‌یی که نشانی پستی آن‌ها با رنگ در خانه تکمیل شده، کتاب ارسال می‌شود. ارسال مرسولات نمایشگاه مجازی کتاب تهران نیز با تسهیلاتی که پیش‌بینی شده برای خریداران کتاب رایگان است.

وزیر ارشاد گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا، برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، تداوم خواهد داشت؛ چراکه این نمایشگاه کنار نمایشگاه‌ فیزیکی کتاب، به تعمیق و تقویت نهضت کتابخوانی کمک خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *