اختصاص کاغذ یارانه ای برای ناشران فعال استان قزوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین از ارائه تسهیلات کاغذ یارانه ای از سوی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد (اداره کل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی) و اتحادیه تعاونی ناشران کشور خبر داد.

 

محمد حسین اسماعیلی روز شنبه در دیدار با هیات مدیره تعاونی ناشران استان قزوین که در آستانه ۱۴تیر روز قلم صورت گرفت تعداد کل ناشران این استان را بیش از ۵۰ ناشر اعلام کرد و افزود: تعداد اندکی از این ناشران فعالیت مستمر دارند که باید در این زمینه چاره جویی کرد.
وی یادآورشد: ناشران فعال استان قزوین پس از طی مراحل ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز موفق به دریافت کاغذ یارانه ای جهت انتشار کتب خود شده اند که از سال ۹۸ تاکنون دو هزار و ۴۶۴ بند کاغذ تحریر و بالک در ابعاد مختلف دریافت نموده اند که این امر موجب رونق تولید کتاب در این استان می شود.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین کاغذهایی که از طریق سامانه توزیع در اختیار ناشران قرار می گیرد ، بر اساس قیمت تمام شده مورد تایید سازمان حمایت و کار گروه ساماندهی کاغذ است و اتحادیه تعاونی ناشران کشور (آشنا) به عنوان عامل توزیع کاغذ در حال فعالیت می باشد.
اسماعیلی با بیان اینکه تخصیص مجدد کاغذ به ناشران منوط به ارائه گزارش از سوی ناشر به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت بازدید و شمارش کتب منتشره است، گفت: تمام ناشران دارای پروانه نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میتوانند با مراجعه به سامانه توزیع کاغذ به نشانی  paperds.ir و ارائه گزارش عملکرد طی سال های 97-98 و سال جاری درخواست های خود را بارگذاری و منتظر تایید درخواست شوند که پس از تایید توسط نماینده معاونت فرهنگی وزارت ارشاد،  کاغذ یارانه ای به آنها اختصاص داده می شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد که در استان قزوین که مهد علم و ادب و فرهنگ است با پیگیری و حمایت متولیان و ارتقای جایگاه تعاونی ناشران شاهد رشد روزافزون نشر و کتاب باشیم.
در این نشست هر یک از اعضای هیئت مدیره تعاونی ناشران به بیان دغدغه ها، پیشنهادات و ارائه راهکارهای توسعه ی نشر در استان قزوین پرداختند
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *